Białe, ale nie szaleństwo

Jazda na nartach

Nie brakuje zwolenników szusowania na stoku. Nie brak też stoków narciarskich i wyciągów. Znajdziemy ich wiele w kraju, ale też za granicą. Także niedaleko za granicą. Narciarze mogą więc przebierać w ofertach i dobrać stok narciarski w zależności od swoich umiejętności i aktualnej formy. Są jednak narciarze preferujący bardziej stateczny sposób uprawiania tego sportu.

Mowa o nartach biegowych. Owszem, ten sport wymaga sporej formy, może nawet większej niż narciarstwo zjazdowe, ale można go połączyć z zwykłą turystyką. Jest to całkiem niezłą alternatywą dla mniej dostępnych zimą szlaków turystycznych. Na nartach biegowych pokonuje się je znacznie lepiej, gdy trasy pokryje śnieg.

Choć w kontekście narciarstwa myślimy zazwyczaj o stokach narciarskich i narciarstwie zjazdowym, to narciarstwo biegowe wciąż pozostaje niezłą alternatywą dla zwykłych turystów. Jego uprawianie wiąże się też z mniejszymi kosztami – nie musimy wykupywać drogiego wstępu na popularne stoki narciarskie. Nic, tylko szusować! A raczej statecznie jeździć, przy okazji zwiedzając.