Jak dobrać sprzęt narciarski

Dużymi zdecydowanymi krokami zbliża się pora zimowego szaleństwa na stokach czy to naszych rodzimych czy też gdzieś w zagranicznym krajobrazie. Ze sportami narciarskim tak już jest że bez właściwego sprzętu nie da się ich uprawiać. Jeżeli jeździmy w górach poszaleć na stokach jedynie od czasu do czasu możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu, jednak w przypadku gdy robimy to regularnie warto jest zaopatrzyć się we własny. Czym się kierować kupując sprzęt?

Na pewno zadajmy sobie proste pytanie:czy jesteśmy amatorami i dopiero zaczynamy swoją przygodę ze sportami zimowymi czy już jeździmy np. na nartach kila bądź kilkanaście lat. Sprzęt jest dostosowany do umiejętności, pozwoli nam to zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Przy całym szaleństwie sprzętowym pamiętajmy o ciepłej odzieży, która zapewni nam komfort niekiedy przez cały dzień przebywania na stoku. W odpowiednim rzecz jasna rozmiarze – ani za dużym ani za małym. Najlepiej sprawdzi się tu odzież i bielizna termoaktywna, nie krępująca ruchów.