Nie tylko narty

Jazda na nartach

Nie brak miłośników białego szaleństwa i szusowania po stoku. Rozglądając się za sprzętem zwykle zaczynamy od nart, uważając (właściwie słusznie), że to one są najważniejszym elementem wyposażenia narciarza. Zapominamy jednak często, że równie ważne są wygodne buty narciarskie. Takie, które obcierają i cisną mogą nam nieźle zepsuć cały wyjazd i odebrać całą radość z szusowania po stoku.

A nie o to przecież chodzi. Na narty jedziemy, by się dobrze bawić, a nie by cierpieć z powodu odcisków i uwierającego obuwia. Warto więc kompletując wyposażenia do szusowania po stoku rozejrzeć się również za wygodnymi butami narciarskimi – po przymierzać różne modele, może niekoniecznie patrzeć tylko na te, z najniższej półki, które zachęcają ceną.

Ta oszczędność może nam (a zwłaszcza naszym stopom) na dobre. Wygodne buty narciarskie, porządne i solidne to także znacznie mniejsze ryzyko kontuzji, a szusowanie po stoku zawsze niestety niesie takie ryzyko. A nie o to chodzi, by spędzać urlop na rehabilitacji.