Tanie szusowanie

Jak nie zbankrutować kupując sprzęt narciarski? To proste – trzeba trochę sprytu i wcześniejszego zaplanowania zakupów. Kupowanie sprzętu narciarskiego po sezonie to jedno z rozwiązań skierowanych do osób, które chcą nabyć nowe wyposażenie na stok, ale przy tym nie chcą wydać majątku na jego zakup. Wystarczy nawet rok wcześniej pomyśleć o nowej kurtce, spodniach, nartach czy butach.

Posezonowe obniżki cen, wyprzedaże i promocje zachęcają do kupna. Początek przecen zaczyna się często już na początku lutego. I nie ma tutaj się, co zastanawiać. Sprzęt narciarski z roku na rok pozostaje niemal taki sam, albo zmienia się nieznacznie. Dlatego też kupno nowych nart z myślą o przyszłym sezonie narciarskim jest jak najbardziej na miejscu. Można również pokusić się o zakup używanego sprzętu.

Często ludzie pozbywają się rzeczy solidnych i w bardzo dobrym stanie, zwłaszcza wtedy, gdy po jednej próbie szusowania komuś nagle się odwidziało dalej próbować sił w tym sporcie. Podczas jednych, czy też drugich zakupów warto kierować się jedną zasadą – najtańsze nie znaczy najlepsze i niekiedy lepiej jest wyłożyć trochę więcej naszych oszczędności na zakupy, niż potem zmieniać sprzęt co sezon narciarski.