W jakim wieku najlepiej rozpoczynać naukę na snowboardzie?

jazda na snowboardzie

Sporty zimowe nie tylko dostarczają przyjemności tak dzieciom, jak i dorosłym, ale przede wszystkim rozwijają koordynację ruchową. Dodatkowo duża dawka świeżego powietrza w połączeniu z ruchem pozytywnie wpłynie na odporność. Dlatego też należy zachęcać dzieci do aktywności fizycznych w czasie zimy. Zwykle maluchy rozpoczynają swoją przygodę od nart, ale co jeśli nasza pociecha marzy o jeździe na snowboardzie?

Dzieci, które rozpoczęły naukę jazdy na nartach jako 4-latkowie, z powodzeniem mogą się przerzucić na snowboard, kiedy osiągną 6-7 lat. Jazda na desce wydaje się dużo bardziej wymagająca, dlatego niektórym rodzicom zapala się czerwone światło, kiedy ich pociechy zaczynają o niej marzyć. W końcu to dość kontuzyjny sport. Obie aktywności rozwijają zarówno koordynację ruchową, jak i uczą dzieci szybkiego reagowania na pojawiające się nagle sytuacje na stoku.

Jazda na snowboardzie uczy balansowania i zwiększa ogólną elastyczność ciała. Trzeba też pamiętać, że dzieci posiadają naturalna zdolność do bezpiecznego upadania. Warto zatem wspierać ich chęć nauki i potrzebę ruchy, zwłaszcza że umiejętności, które nabiorą w dzieciństwie, pozwolą im na sprawniejsze poruszanie się po stoku w wieku dorosłym.